Archiwum wydarzeń
14 października 2025 r.
13 października wzięliśmy udział w kolejnej rocznicy objawień w Fatimie. To nawiązanie do wydarzeń z 13 maja 1917 roku, kiedy to Matka Boża ostatni raz objawiła się Dzieciom Fatimskim, a stutysięczny tłum, zgromadzony na polach fatimskich, podziwiał tzw. "Cud Słońca". Uroczystościom upamiętniającym to wydarzenie w Sanktuarium Dzieci Fatimskich na os. [...]
14 października 2025 r.
W sobotę 11 października wzięliśmy udział w 7 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. Uroczystości rozpoczęły się od koncertu: Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie wykonał prapremierowo dzieło „Assumptio - Beatae Mariae Virginis” autorstwa Michała Ziółkowskiego – kompozytora młodego pokolenia, laureata licznych nagród krajowych i międzynarodowych (zwycięzcy m.in. Międzynarodowego [...]
13 października 2025 r.
„Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał.” (J 15,16) Weekendy Powołaniowe w AWSD Szczecin Terminy: 14–16 listopada 2025 „Powołanie? Brzmi poważnie… a może to o mnie?” 27 lutego – 1 marca 2026 „”Słuchać sercem [...]
5 października 2025 r.
Pielgrzymką na Jasną Górę rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny. W dniach 26-27 września na Jasnej Górze nasza archidiecezja podjęła coroczne czuwanie przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Czuwaniu przewodniczył ks. abp Wiesław Śmigiel oraz bp Henryk Wejman. Natomiast w dniach 28.09. - 02.10. klerycy odprawili rekolekcje u progu nowego roku, które [...]
14 sierpnia 2025 r.
Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że dnia 13 sierpnia 2025 r., w wieku 89 lat, zmarł Biskup Senior Marian Błażej Kruszyłowicz, biskup pomocniczy Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w latach 1990 -2013. Uroczystości pogrzebowe: 1. Szczecińska Archikatedra pw. św. Jakuba Apostoła wtorek, [...]
13 czerwca 2025 r.
W środę 11 czerwca neoprezbiterzy ks. Stanisław Domaradzki i ks. Maciej Cebo odprawili w naszym seminaryjnym kościele Mszę świętą z błogosławieństwem prymicyjnym. Kazanie prymicyjne wygłosił ks. Krzysztof Krawiec - nasz dyrektor administracyjny. Prymicje w seminarium to symboliczne pożegnanie neoprezbiterów z seminaryjnym domem. "Wypuszczamy ich w świat", jak powiedział kaznodzieja. Księżom [...]











