Archiwum wydarzeń
3 marca 2025 r.
Nasza Wspólnota i Diecezja wzbogaciła się o trzech akolitów i jednego lektora. Dnia 02 marca w czasie Mszy świętej o godz. 11.30 posług udzielił JE Ks. bp Henryk Wejman. Klerykom: Michałowi Sawickiemu, Markowi Giedrysowi, Jędrzejowi Kuligowi (akolici) oraz Rafałowi Jaroszkowi (lektor) gratulujemy i życzymy, by nowe zadania zbliżały do Boga [...]
15 lutego 2025 r.
W dniach 10-14 lutego wraz z prefektem Danielem przebywaliśmy w Kotlinie Kłodzkiej. Na aktywny odpoczynek po sesji egzaminacyjnej złożyły się górskie wędrówki po szlakach Masywu Śnieżnika oraz szusowanie po stokach Czarnej Góry. Odwiedziliśmy m.in. Krzeszów, Bystrzycę Kłodzką, Bardzo Śląskie, Igliczną, Międzygórze, a w drodze powrotnej Lubiąż.
3 lutego 2025 r.
Dnia 1.02.2025 r. modliliśmy się za osoby życia konsekrowanego. Mszy świętej, sprawowanej w katedrze, przewodniczył ks. abp Wiesław Śmigiel. Zdjęcia dzięki uprzejmości pana Adama Szewczyka.
28 stycznia 2025 r.
Koniec stycznia to czas przedsesyjny. W seminarium atmosfera naukowa. Pierwsze zaliczenia za nami. Sesja egzaminacyjna od następnego poniedziałku. Myślami jesteśmy już na feriach, jednak zanim... Połamania piór życzymy sobie i wszystkim studentom. Duchu Święty, przyjdź, prosimy...
12 stycznia 2025 r.
Od piątku gościliśmy w naszym seminarium Szymona, Szymona, Dawida, Oliwiera i Jakuba, którzy towarzyszyli nam w codziennych zajęciach oraz przede wszystkim mieli okazję do rozmów z klerykami i moderatorami na tematy związane z naszym funkcjonowaniem i drogą formacji do kapłaństwa. Naszym Gościom dziękujemy i życzymy wszelkich łask na życiowych drogach. [...]
2 stycznia 2025 r.
Zapraszamy uczniów szkół średnich i starszych (mężczyźni) na kolejną edycję Weekendu powołaniowego. Spotkanie odbędzie się w dniach 10-12.01.2025 r. w naszym seminarium. Przyjazd i zapisy do godz. 17.30. zakończenie w niedzielę po obiedzie. W czasie weekendu nasi goście biorą udział w życiu seminarium: wspólnej modlitwie, konferencji, posiłkach, pracy i rekreacji. [...]











