Archiwum wydarzeń
23 maja 2026 r.
23 maja nasza archidiecezja wzbogaciła się o trzech diakonów. W czasie Mszy świętej o godz. 10.00 bp Henryk Wejman udzielił święceń trzem kandydatom. Już dawno w diecezji nie było tak wielu diakonów. Łącznie jest ich ośmiu (w tym trzech diakonów stałych). Gratulujemy nowym diakonom: Markowi Giedrysowi, Jędrzejowi Kuligowi i Michałowi [...]
22 maja 2026 r.
Przy okazji święta studentów, wykorzystując czas wolny od zajęć, wyruszyliśmy poza Szczecin - trochę odetchnąć. Nie w pełnym składzie, bo trwają rekolekcje przed święceniami diakonatu, a obecni diakoni przygotowują się do obrony prac magisterskich i egzaminu ex universa. Dzień pełen wrażeń i dobrych spotkań, w którym mogliśmy podejrzeć, jak żyją [...]
18 maja 2026 r.
W sobotę 23 maja o godz. 10.00 w szczecińskiej katedrze JE bp Henryk Wejman udzieli święceń diakonatu trzem klerykom: Markowi Giedrysowi, Jędrzejowi Kuligowi i Michałowi Sawickiemu. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość i powierzamy Waszym modlitwom kandydatów do święceń oraz ojca Łukasza Krasulę, którzy w tych dniach przeżywają rekolekcje.
18 maja 2026 r.
W sobotę 16 maja minęła dwudziesta rocznica koronacji Cudownego Obrazu w Sanktuarium Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie. Uroczystej Mszy świętej o godz. 11.00 przewodniczył ks. abp Wiesław Śmigiel. Sanktuarium Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie to wyjątkowe miejsce na mapie Kościoła nad Odrą i Bałtykiem, z ciekawą historią obecności Maryi w znaku Cudownego [...]
8 maja 2026 r.
W czwartek 7 maja wspólnoty seminaryjne z Gorzowa, Koszalina i Szczecina spotkały się na dorocznym spotkaniu integracyjnym. Tym razem gościło nas seminarium diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Rozpoczęliśmy od Mszy świętej w Gościkowie-Paradyżu. Po czym zwiedziliśmy seminarium i spotkaliśmy się w grupach: moderatorów i kleryków. Po pysznym obiedzie udaliśmy się do Muzeum Fortyfikacji [...]
22 kwietnia 2026 r.
W niedzielę 19 kwietnia ulicami Szczecina przeszedł 22 "Marsz dla życia". A my wraz z nim...











